Naujienlaiskis

5/30/2013

 
NaujienlaiskisNaujienlaiskis
Verslo sėkmę lemiantys laiškai

Virtualus bendravimas apima tiek asmeninę, tiek viešąją mūsų gyvenimo sritį. Elektroniniai laiškai tampa idealia priemone informuoti, sudominti potencialius bet kurios įmonės klientus. Tam gali būti naudojamas ne vien įprastas laiško tekstas, bet ir jo atmaina – elektroninis naujienlaiskis. Naujienlaiškiu galima paprastai ir greitai informuoti tiek apie prekes, tiek apie paslaugas. Kaip ir kitų komunikacinių priemonių, naujienlaiškių nauda yra abipusė – tiek pačiai kompanijai, tiek ir klientui.

Efektyvi pagalba verslui

Daugybė žmonių vienaip ar kitaip yra susidūrę su tokia informavimo priemone. Vis dėlto paklausus, kas yra naujienlaiskis, atsakymas, ko gero, nebūtų labai išsamus. Vienas paprasčiausių atsakymų galėtų skambėti taip: „Tai – elektroninis įmonės laiškas“. Tačiau tokia apibrėžtis nebūtų labai tiksli. Todėl verta pasidomėti, kuo toks tekstas skiriasi nuo kitų ir kokia yra jo nauda.

Naujienlaiskis tai ne paprastas įmonės laiškas klientui. Tai – glausta, bet informatyvi žinutė adresatui apie verslo kompanijos ar organizacijos naujienas. Toks leidinys pristato naujausius produktus ar paslaugas, įmonės pokyčius, vykdomas akcijas ir panašiai. Tokiu būdu kreipiamasi į potencialų klientą, siekiant jį sudominti, didinti siuntėjo žinomumą. Tam dažnai panaudojama ne vien tekstinė, bet ir vaizdinė medžiaga. Puikus tokio atvejo pavyzdys Lietuvoje gali būti iki naujienlaiskis arba rimi naujienlaiskis. Juose pateikiamos produktų nuotraukos, o šalia – visa būtina tekstinė informacija, netiesiogiai skatinanti vartotoją pirkti.

Elektroninis naujienlaiskis gali būti sukurtas naudojantis specialiomis programomis arba kreipiantis į tuo užsiimančias įmones. Pirmuoju atveju naujienlaiškio parengimas gali ir nieko nekainuoti. Internete pateikiama daugybė naujienlaiškių šablonų, leidžiančių pateikti informaciją lengvai ir greitai. Dalis jų gali būti ir modifikuojami – tai leidžia išsiskirti iš konkurentų. Tokiu būdu visiškai nesunku savitai grupuoti atvaizdus ir teksto elementus.

Nors naujienlaiškiai siunčiami didžiuliais kiekiais, esama galimybės juos personalizuoti. Tereikia suvesti reikiamą informaciją arba į sistemą įkelti dokumentą, kuriame yra tokie duomenys, ir naujienlaiskis kreipsis į adresatą vardu. Dar vienas tokios informavimo priemonės privalumas yra paprastas jo naudos stebėjimas. Tokia funkcija leidžia pamatyti, kiek išsiųstų naujienlaiškių pasiekia adresatus, kiek tokių siuntinių yra atveriama, kiek ir kokių adresatų spaudžia naujienlaiškyje pateikiamas nuorodas, kiek – jų atsisako ir panašiai. Tokia statistika leidžia įvertinti efektyvumą ir suprasti, kas vartotojus traukia labiausiai.

Patarimai efektyvumui didinti

Naujienlaiškiai šiandien yra išties populiarūs. Tačiau ne visi jų pasiekia tikslą – ne vien informuoti, bet ir skatinti klientų aktyvumą. Nemaža dalis naujienlaiškių vis dėlto lieka neperskaityta. Pagrindinės tokio neigiamo rezultato priežastys – siuntiniai paprasčiausiai nepatraukia skaitytojų dėmesio, yra painūs. Siekiant išvengti nesėkmės, verta pasinaudoti keliais patarimais.

Vienas pirmųjų dalykų, kurie pastebimi, kai gaunamas naujas elektroninis laiškas, yra jo antraštė, arba tema. Dėl to naujienlaiskis turėtų patraukti dėmesį dar jo nė neatvėrus. Laiško pavadinime verta pateikti pagrindinę frazę ar naudą, kurią vartotojas gautų atvėręs naujienlaiškį. Pavyzdžiui, galima akcentuoti nuolaidą arba netgi įvardyti prekę, kurią galima įsigyti pigiau. Taip pat galima atkreipti dėmesį į individualų ryšį su klientu. 

Taip pat svarbu, kad naujienlaiškyje pateikiama informacija būtų aktuali ir aiški. Pavyzdžiui, jei rengiamas naujienlaiskis apie savanoryste, tai čia nebūtina detali informacija apie savanoriavimo istoriją. Tokiu atveju galima pateikti nuorodą į interneto tinklalapį, kuriame pateikiamas didesnis tekstas. Taip pat tokiu atveju nebūtina daugybė nuotraukų – užtenka kelių pačių reprezentatyviausių. 

Tinkamai parengtas naujienlaiskis pavyzdys, kaip galima greitai ir be didelio vargo išnaudoti elektroninę terpę verslo sėkmei. Be to, nauda yra abipusė. Viena vertus, naujienlaiskis leidžia įmonei patobulinti marketingo planą. Kita vertus, patys vartotojai gali lengvai sekti juos dominančios įmonės naujienas, nepraleisti akcijų ir justi, kad yra vertinami. Taigi, tai – ir sėkmingos komunikacijos pavyzdys. 


Comments are closed.